Застосування Інгавіріну

Інгавірін – противірусний препарат, що володіє імуномодулюючими властивостями.

Виявляє ефективність при таких інфекційних захворюваннях:

  • грип;
  • парагрип;
  • респіраторно-синцитіальна інфекція;
  • інші ГРВІ.

Чому допомагає при вірусних інфекціях?

Інгавірін пригнічує репродукцію (розмноження) вірусних частинок в клітинах, стимулює вироблення інтерферонів і лімфоцитів. Завдяки дії лікарського засобу відбувається не тільки швидка елімінація вірусу з організму, але і активація власних захисних сил.

Склад препарату

Активною речовиною є витаглутам. До складу допоміжних речовин входить лактоза, крохмаль, діоксид кремнію, магнію стеарат.

 

Фармакологічна дія

Антивірусний ефект заснований на придушенні активного розмноження вірусу в ядерну фазу. Лікарський засіб:

  1. Викликає підвищення концентрації в крові інтерферонів та їх функціональної активності.
  2. Прискорює вироблення лімфоцитів, що володіють цитотоксичною дією.
  3. Пригнічує продукцію прозапальних факторів (інтерлейкіни 1,6, фактор некрозу пухлини альфа).

Застосування препарату при респіраторної вірусної інфекції полегшує симптоми хвороби (коротшає гарячковий період, усуваються ознаки інтоксикації у вигляді головного болю, слабкості і запаморочення), знижує ризик виникнення ускладнень, прискорює одужання.

Лікарські форми

Інгавірін випускається у вигляді синіх, жовтих і червоних капсул за 30, 60 і 90 мг. В одній капсулі містить гранули та порошок, які мають білий або майже білий колір. Допускається наявність конгломератів.

Виробник

Лікарський засіб випускає російська фармацевтична компанія Валента Фарм.

Дозування і спосіб застосування

Інгавірін призначають перорально (всередину). Прийом лікарського засобу не залежить від часу прийому їжі. Капсулу не можна розкушувати і розжовувати.

При лікуванні грипу, гострої респіраторної вірусної інфекції доза у дорослих становить 90 мг один раз на добу, у дітей віком від тринадцяти до сімнадцяти років – шістдесят мг один раз на добу.

Середня тривалість лікування становить від п’яти до семи днів і залежить від ступеня тяжкості захворювання. Інгавірін призначають при виникненні перших ознак ГРВІ. Для оптимального ефекту лікування слід починати не пізніше 48 годин від початку захворювання.

У профілактичних цілях дорослим рекомендується 90 мг Ингавирина один раз на добу протягом п’яти днів. При прийомі ліки необхідно дотримуватися оптимальний питний режим (1 – 1,5 літра води на добу).

Протипоказання

Не призначають при наявності гіперчутливості на основне або допоміжне речовина препарату. Відносними протипоказаннями є лактазна недостатність, непереносимість лактози, синдром мальабсорбції.

 

Застосування при вагітності

Проведені клінічні дослідження не виявили тератогенних, ембріотоксичних ефектів у ліки. Однак безпека Ингавирина при вагітності точно не доведена, і вагітним жінкам препарат не призначають.

Застосування при лактації

Достатня кількість даних про безпеку препарату у годуючих жінок відсутній. Тому на час лікування Ингавирином грудне годування рекомендується перервати.

Чи можна дітям?

Не застосовують у дітей, які не досягли семирічного віку. Добова доза у дітей від семи до сімнадцяти років не повинна перевищувати шістдесяти мг. Деякі дослідники вважають, що препарат взагалі не слід призначати дітям до 18 років, застосовуючи більш вивчені і безпечні противірусні засоби (Арбідол, Анаферон та ін).

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

При призначенні комбінації антибактеріальних засобів і Ингавирина підвищується ефективність терапії (вторинна пневмонія, ускладнений бронхіт). Не призначають разом з іншими противірусними препаратами. Протягом лікування або профілактичного прийому лікарського засобу вживання алкогольних напоїв небажано в зв’язку з ослабленням дії препарату.

Інгавірін не має седативної дії і не впливає на психомоторні реакції. Тому його можна застосовувати при керуванні транспортними засобами і виконання робіт, що потребують високої концентрації уваги.

При хворобах нирок

При відсутності функціональної ниркової недостатності призначають стандартні дози Ингавирина.

При зниженні швидкості клубочкової фільтрації доза лікарського засобу коригується залежно від рівня сечовини і креатиніну, перебігу інфекційного процесу, так як у даної категорії пацієнтів підвищується ризик виникнення небажаних дій лікарського засобу.

При хворобах печінки

Інгавірін застосовують у стандартних дозах при відсутності порушення функцій печінки (нормальний рівень білірубіну, АлАТ, АсАТ, лужної фосфатази, загального білка). При печінковій недостатності можливе виникнення симптомів передозування лікарського засобу, тому дозу Ингавирина зменшують і тривалість лікування скорочують.

Побічні дії

Лікування препаратом добре переноситься пацієнтами. Серед рідкісних небажаних дій Ингавирина виділяють головні болі, сльозотеча, шкірний висип. Дані симптоми є ознаками алергічної реакції, що вимагає негайної відміни ліків.

 

Передозування

Проявляється головним болем, сльозотечею, нудотою, блювотою, порушенням стільця. Необхідно припинення прийому Ингавирина.

Термін придатності та умови зберігання

Лікарський засіб слід тримати у безпечному для дітей місці. Приміщення повинно бути сухим та захищеним від попадання прямих сонячних променів, температура – не вище двадцяти п’яти градусів за Цельсієм.

Термін придатності становить два роки.

Потрібний рецепт лікаря?

Інгавірін можна придбати без рецепта.

Допомагає при грипі та ГРВІ

Взагалі, інгавірін рекомендується почати приймати не пізніше 36 годин після перших ознак застуди. Всередині упаковки вкладена інструкція з докладним описом дії препарату, показами, протипоказами до застосування і дозуванням.

Інгавірін — не дешевий, але в теж час гарний, дієвий препарат, реально допомагає в лікуванні ГРВІ.

2018-12-19T20:44:52+00:00November 18th, 2016|